W gminie Cedynia za 2 lata powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Autor: Zachodniopomorski UW 2021-10-26 09:18:21

Promesę na blisko 2,9 mln zł na budowę i wyposażenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Cedyni, w województwie zachodniopomorskim przekazała w sobotę Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej i Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski. Środki pochodzą z Funduszu solidarnościowego.

W sobotę, 23 października br. wojewoda zachodnipomorski Zbigniew Bogucki wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, wiceministrem infrastruktury Markiem Gróbarczykiem oraz posłami Leszekiem Dobrzyńskim oraz Czesławem Hocem przekazli burmistrzowi Cedyni Adamowi Zarzyckiemu promesę oraz umowę na dofinansowanie kwotą 2 873 351 zł budowy Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. W nowym budynku mają powstać miejsca dla 20 osób, w tym 16 miejsc pobytu całodobowego i 4 pobytu dziennego.

Chcemy wsłuchiwać się szczególnie w głos osób, które są najbardziej potrzebujące, tych, które mają najtrudniej, bo państwo solidarne, państwo odpowiedzialne, odpowiedzialni rządzący muszą przede wszystkim zauważać te grupy społeczne, zawodowe, które potrzebują największego wsparcia. Wtedy możemy mówić o państwie sprawiedliwym i o narodowej wspólnocie - powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki.

Od momentu uruchomienia programu Centrów Opiekuńczo-Mieszkalnych w 2019 r. w województwie zachodniopomorskim dofinansowanie w wysokości 11,5 mln zł zostało przyznane 4 samorządom, które chcą uruchamiać tego typu placówki.

Realizując obowiązki konstytucyjne, państwo powinno wspierać osoby potrzebujące, przygotowaliśmy szeroki wachlarz działań i wsparcia, przede wszystkim utworzenie funduszu solidarnościowego – to był przełomowy moment kierunku wsparcia osób niepełnosprawnych – powiedziała minister Maląg.

Centra opiekuńczo-mieszkalne stanowią nową formę ośrodka wsparcia, dla osób dorosłych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Osoby te będą mogły w takich centrach dobrze i bezpiecznie spędzać czas, a rodziny będą wiedziały, że ich bliscy są otoczeni opieką.

 

 

cofnij do druku na górę

Praca, praktyka, szkolenia Wydziały ZUW Szczecin Informacje o urzędzie Dzienniki Urzędowe Delegatura w Koszalinie Ochrona Danych Osobowych

© 2018 Super-Polska.pl stat4u