Spotkanie wiceministra Bartosza Grodeckiego z Monique Pariat – Dyrektor Generalną DG HOME

Autor: MSWiA 2021-10-27 09:23:33

Wiceminister Bartosz Grodecki spotkał się dzisiaj (22 października br.) z Monique Pariat, Dyrektor Generalną w Dyrekcji Generalnej ds. Migracji i Spraw Wewnętrznych Komisji Europejskiej. Spotkanie dotyczyło sytuacji na polsko-białoruskim odcinku granicy zewnętrznej Unii Europejskiej.

Podczas spotkania wiceminister Bartosz Grodecki przedstawił aktualne informacje na temat sytuacji migracyjnej na polsko-białoruskiej granicy. Omówiono także zakres działań realizowanych przez stronę polską, które mają na celu ochronę zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Ich celem jest również przeciwdziałanie próbom destabilizacji sytuacji na granicy z Białorusią. Działania, które w tym zakresie podejmuje polski rząd, mają charakter wielowymiarowy i obejmują: działania operacyjne polskich służb na granicy, działania legislacyjne oraz kroki dyplomatyczne.

Podczas spotkania omówiono także potencjalne możliwości zapobiegania nielegalnej migracji poprzez wspólne działania realizowane w państwach trzecich, leżących na najważniejszych szlakach migracyjnych oraz zwiększenia możliwości powrotowych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u