Premier gościem kongresu Impact 21

Autor: Wielkopolski UW 2021-10-29 09:34:38

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich ruszył kongres Impact 21. Gościem najważniejszego wydarzenia branży gospodarczo-technologicznej w Europie środkowo-wschodniej był premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie swojego wystąpienia szef rządu przedstawił stan polskiej gospodarki po COVID-19 zadając także pytania dotyczące kształtu przyszłego modelu społecznego oraz gospodarczego. - Budujmy system społeczny i gospodarczy, który będzie wystarczająco silny, aby odpowiedzieć na wyzwania i który będzie zbudowany na solidnych fundamentach finansowych - mówił.

W trakcie wystąpienia premier wskazał na sukcesy rządu - naprawę instytucji finansowych i fiskalnych państwa. Jak powiedział, udało się domknąć gigantyczną lukę VAT, która dzięki podjętym działaniom, została w dużym stopniu domknięta. Szef polskiego rządu podkreślił, że bez stabilnych finansów publicznych nie ma rozwoju gospodarczego.

Gościem specjalnym kongresu w części on-line była sekretarz stanu i pierwsza dama USA Hillary Clinton.

Na zakończenie, premier Mateusz Morawiecki wraz z towarzyszącym mu podczas wizyty w Poznaniu wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim, złożył kwiaty pod pomnikami: Ofiar Katynia i Sybiru oraz  Armii Poznań. Kwiaty od premiera złożone zostały także przy skwerze im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u