Małopolska z największą w Europie instalacją do produkcji glikolu propylenowego

Autor: Małopolski UW 2021-11-05 19:52:27

W trzebińskich zakładach ORLEN Południe odbyło się dzisiaj uroczyste otwarcie największej w Europie instalacji do produkcji glikolu propylenowego oraz pierwszego polskiego hubu wodorowego. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecny był także prezes zarządu i dyrektor generalny PKN ORLEN Daniel Obajtek.

 Wzrost produkcji przemysłowej i kolejne inwestycje, jak te w trzebińskich zakładach ORLEN Południe, to dobry znak dla polskiej gospodarki. To także szansa na nowe miejsca pracy. Serdecznie gratuluję Państwu dotychczasowych działań i życzę dalszych sukcesów – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Orlen Południe oferuje produkty skierowane i wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Otwarta dzisiaj instalacja umocni jego rolę lidera w zakresie produkcji glikolu propylenowego.

Co ważne, glikol propylenowy jest produktem prośrodowiskowym. Substancja ta ma swoje niezwykle szerokie zastosowanie. Oprócz przemysłu chemicznego, gdzie pełni rolę m.in. surowca do produkcji żywic, płynów zapobiegających zamarzaniu czy płynów do klimatyzacji, spotkać ją możemy także w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym i rolniczym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u