30 lat IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

Autor: Małopolski UW 2021-11-11 09:04:13

Grono pedagogiczne, uczniowie, absolwenci i byli pracownicy świętują 30-lecie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu. W uroczystościach uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą świętą w bazylice mniejszej św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Następnie uczestnicy przemaszerowali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

– Krzysztof Kamil Baczyński, zmarły tragicznie poeta, którego młodzież wybrała na patrona IV Liceum w Olkuszu, to przykład wybitnego artysty, wrażliwego Polaka i bohaterskiego Patrioty. Baczyński, zaledwie kilka lat starszy od Uczniów tej szkoły, zginął, walcząc o Ojczyznę. Dzięki Bohaterom takim jak on dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o naszej historii – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podczas obchodów 30-lecia Liceum wojewoda Łukasz Kmita przypomniał, jak ważne jest dla Polaków Narodowe Święto Niepodległości.

– Pamięć o naszych Rodakach wyrażamy w szczególności 11 listopada. Dla tych, którzy swą postawą dali wyraz idei, że Ojczyzna to powinność, Ojczyzna to odpowiedzialność, będziemy jutro z dumą obchodzić Narodowe Święto Niepodległości – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u