Szpital Tymczasowy w Opolu w pełni uruchomiony!

Autor: Opolski UW 2021-11-14 09:26:54

Na apel Wojewody Opolskiego, zachęcający kadrę medyczną do podejmowania dodatkowych dyżurów w szpitalu zlokalizowanym przy ul. Wrocławskiej, odpowiadają lekarze i pielęgniarki. I pomimo, iż rekrutacja trwa nadal, na tę chwilę udało się skompletować zespół, który zaopiekuje się chorymi na Covid-19. W szpitalu są 142 miejsca, z czego 30 stanowią łóżka OIOM.

W związku z dynamicznym przyrostem wirusem SARS CoV-2 w regionie, w ubiegłym tygodniu wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, za pomocą m.in. mediów lokalnych, skierował apel do kadry medycznej, zachęcający do wzięcia dodatkowych dyżurów w Szpitalu Tymczasowym w Opolu. Apel spotkał się z dużym zainteresowaniem lekarzy i pielęgniarek, co spowodowało, iż od dziś (8 listopada) placówka ta będzie mogła funkcjonować w pełni. Dalsze rozmowy z zainteresowanymi pracą w szpitalu prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który pełni rolę patrona szpitala tymczasowego. Jak zauważa wojewoda opolski – pomimo, iż szpital udało uruchomić się w pełni, specjaliści są nadal poszukiwani. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w walce z epidemią lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, opiekunom medycznym i wszystkim pracownikom jednostek ochrony zdrowia– naszym Bohaterom za Ich postawę – podkreśla wojewoda Kłosowski.

Przypomnijmy, że zgłoszenia do pracy w Szpitalu Tymczasowym w Opolu w dalszym ciągu przyjmowane są codziennie w godz. 7.30 – 15.30 pod nr tel. 77 452 4463 lub e-mail: zpr@opole.uw.gov.pl lub na adres: rekrutacja@usk.opole.pl lub kontakt telefoniczny 77 54 13 133.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u