Jubileusz 50-lecia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Białymstoku

Autor: Podlaski UW 2021-11-14 09:29:02

Powstał w 1970 roku i od tego czasu kształci młodych pływaków z Białegostoku. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy - popularnie zwany "mleczakiem" - w 2020 roku świętował 50-lecie istnienia, jednak ze względu na pandemię obchody przełożono. W środę (10.11) odbyła się uroczystość, podczas której zaprezentowano plenerową wystawę i film o historii Ośrodka, wziął w niej udział wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Zwycięstwa w Białymstoku został utworzony na bazie pierwszej krytej miejskiej pływalni, a jego głównym zadaniem statutowym jest masowa nauka pływania, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, przygotowując ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej.

Corocznie nauką pływania obejmuje ponad 2500 dzieci z terenu miasta Białegostoku. Zajęcia dydaktyczne prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy uczą umiejętności niezwykle cennej, która ratuje ludzkie życie, prostuje krzywe kręgosłupy, zapobiega powstawaniu wad postawy i wreszcie daje przyjemność i bezpieczeństwo korzystania ze środowiska wodnego.

Wśród podopiecznych MOS jest wielu utytułowanych zawodników MKS "Juvenii" Białystok, którzy reprezentowali Białystok na zawodach centralnych organizowanych przez Polski Związek Pływacki. Zawodnicy trenujący na “Mleczaku” wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski, ustanawiali rekordy kraju w różnych konkurencjach pływackich i różnych kategoriach wiekowych.
Bez wątpienia do jednych z największych sukcesów MKS "Juvenii" zaliczyć można fakt, że wychowanki klubu reprezentowały Polskę w pływaniu podczas Igrzysk Olimpijskich: Anna Dowgiert (2012 Londyn, 2016 Rio ), Diana Sokołowska (2012 Rio).

© 2018 Super-Polska.pl stat4u