Nemera Szczecin. Wmurowanie kamienia węgielnego

Autor: UM Szczecin 2021-11-17 19:07:28

To będzie najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce! Dziś tj. 16 listopada w Szczecinie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Nemera, światowego lidera w produkcji sprzętu medycznego. W związku z dynamicznym rozwojem, w najbliższych latach firma chce trzykrotnie zwiększyć liczbę zatrudnionych

Uroczystość odbyła się na terenie inwestycji, w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz przy ul. Tytanowej 3. Wzięli w niej udział m.in.: właściciele firmy Nemera, władze państwowe i samorządowe, wykonawcy inwestycji - Prime Construction, przedstawiciele projektanta i szczecińskich uczelni wyższych. Podczas uroczystości wmurowano symboliczną cegłę z logo Nemera oraz umieszczono w niej kapsułę czasu, w której znalazły się między innymi: plany inwestycji, peny (wstrzykiwacze) oraz aktualna prasa z informacją na temat budowy. 

Rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkcyjnego było możliwe dzięki połączeniu szczecińskiego Copernicusa z francuską firmą Nemera, światowym liderem w branży produkcji urządzeń medycznych.

 

To był bardzo ważny krok dla obu firm, który rozpoczął nowy rozdział w historii rozwoju naszej działalności. Doceniliśmy dokonania i innowacyjność Copernicusa. Wszystkie bardzo dobrze wpisywały się w nasze priorytety, z których najważniejszym jest dobro pacjenta  - mówił podczas uroczystości Sebastian Perrier, dyrektor operacyjny grupy Nemera - Zacieśnienie współpracy zaowocowało rozpoczęciem tej inwestycji. Jestem przekonany, że będzie ona zastrzykiem nowej energii nie tylko dla Nemera, ale też dla Szczecina oraz dla całego regionu.

 

Nowy zakład produkcyjny powstaje na terenie o pow. 5 ha. Jego najważniejszą częścią będzie tzw. clean room o powierzchni aż 3400 m2. Będzie to specjalne, sterylne pomieszczenie, do którego będą miały dostęp tylko uprawnione osoby,  wyłącznie przez śluzy powietrzne. To tam będzie się odbywał finalny montaż urządzeń do podawania leków. W nowym zakładzie będzie również szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju (research & development) czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone będą nowe projekty. Powstanie również narzędziownia, w której firma będzie produkowała formy do wykonywania wszystkich niezbędnych części z tworzyw sztucznych, które potem będą łączone w clean roomie. Nowy zakład ma być ukończony jesienią przyszłego roku.

 

Jesteśmy dumni, z tego, że będzie to najnowocześniejszy zakład tego typu w Polsce. Cała infrastruktura będzie oparta na nowoczesnych rozwiązaniach, materiałach i maszynach, najlepszych marek na świecie - zapowiada Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin - w związku z dynamicznym rozwojem chcemy również zatrudnić dodatkowych dwustu pracowników, głównie specjalistów w branży health care - hi-tech. Trzonem naszego zakładu są ludzie zdolni, pracowici i kreatywni. To się nie zmieni. Cieszymy się, że tworzymy środowisko twórczej pracy, głównie dla wykwalifikowanej kadry.

 

Aktualnie Nemera Szczecin zatrudnia 120. pracowników, ale ta liczba z miesiąca na miesiąc będzie rosnąć. W ciągu najbliższych lat zatrudnienie ma się zwiększyć trzykrotnie, tak, aby już w 2025 roku w nowym zakładzie pracowało około 350 osób. Aktualnie firma szuka specjalistów z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych. Jest także praca dla specjalistów od jakości, kierowników projektów (project management) i dla projektantów maszyn oraz urządzeń.

 

To ważny dzień dla firmy i dla naszego miasta. Cieszę się, że Nemera wybrała Szczecin i buduje swój zakład właśnie tutaj, w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz. To już kolejna firma, która zdecydowała się na inwestycje na tym terenie. Chcemy tworzyć w naszym mieście optymalne  warunki rozwoju dla biznesu. Dzisiejsze wydarzenie potwierdza, że  kierunek, który obraliśmy był  dobry -  mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina - Ważne jest również to, że znajdą tu dobrą i stabilną pracę przede wszystkim młodzi, wykształceni ludzie, głównie absolwenci naszych szkół. Zawsze stawialiśmy na edukację, nie żałowaliśmy nigdy pieniędzy na ten cel. Każda złotówka zainwestowana w tę dziedzinę zwraca się stukrotnie.

 

W ubiegłym roku nastąpiło połączenie szczecińskiego Copernicusa z firmą Nemera, światowym liderem w branży urządzeń medycznych.

Założona w 2004 roku firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczy kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych, intuicyjnych urządzeń do podawania leków. Uznawana jest za jedną z najcenniejszych innowacyjnych firm w polskim sektorze zdrowia. 

Nemera jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko. Oferuje produkty i usługi w dziedzinie podawania leków drogą dospojówkową, donosową, wziewną, na skórę, przezskórną i pozajelitową. 

 

Grupa Nemera w liczbach:

- 4 zakłady w Europie i USA, 

- 2600 pracowników,

- 30,000 m2 cleanroomów

- 150 inżynierów i ekspertów w Centrach Innowacji 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u