Konferencja na temat zdrowia psychicznego

Autor: Wielkopolski UW 2021-11-21 09:39:08

W Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym wicewojewoda Aneta Niestrawska reprezentowała wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego podczas otwarcia konferencji pt. "Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej. Inicjacja współpracy ze szkołami i placówkami województwa wielkopolskiego".

Celem konferencji było nawiązanie współpracy szkół i placówek województwa wielkopolskiego z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej na rzecz wzmacniania kondycji psychicznej uczniów. Przedstawiono wyniki badań naukowych, rekomendacje dla systemu edukacji oraz działania ogólnopolskiego projektu „Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę” realizowanego przez IPZIN. Zaprezentowano także działania, do których szkoły i placówki województwa wielkopolskiego mogą się włączyć.

- Wierzę, że dzięki współpracy specjalistów i praktyków uda się nie tylko wymienić dobrymi przykładami na rzecz zdrowia psychicznego uczniów, ale także wypracować rozwiązania, które będą pomocne dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów. To bardzo ważna inicjatywa - szczególnie w dobie pandemii Covid19, która swoje szczególne piętno odcisnęła na młodzieży szkolnej" – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Profilaktyki Zintegrowanej oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u