Nowe respiratory trafiły do szpitala tymczasowego w Opolu

Autor: Opolski UW 2021-11-24 10:08:58

To prawdziwy mercedes w kategorii aparatury medycznej! Mowa o 10 nowych respiratorach, które dziś trafiły do opolskiego szpitala tymczasowego. – Ich jakość jest na najwyższym poziomie. Dzięki dostawie, zwiększamy liczbę łóżek OIOM w placówce – podkreśla wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który dziś osobiście doglądał transport sprzętu do szpitala.

Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń wirusem SARS CoV-2 oraz hospitalizacji, dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu – będącego patronem szpitala tymczasowego – zwróciła się do Wojewody Opolskiego o wsparcie w pozyskaniu dodatkowych respiratorów. Wojewoda Kłosowski pozyskał aparaturę z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Tym samym stał się od dysponentem sprzętu, który przekazał na rzecz szpitala tymczasowego w Opolu.

To nie jedyna dostawa kolejnych respiratorów w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu transport z 5 „sztucznymi płucami” trafił do szpitala w Oleśnie.

Dodajmy, że zgodnie z raportem Ministerstwa Zdrowia, 22 listopada odnotowano 395 nowych zakażeń. Wczoraj, liczba ta wynosiła 603.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u