Uroczysty apel Państwowej Straży Pożarnej

Autor: Lubuski UW 2021-11-26 09:38:58

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a także awanse na wyższe stopnie w korpusie oficerów, aspirantów i podoficerów.

Wojewoda dziękował Strażakom za ich służbę:

– To, co robicie, jest wyrazem praktycznego wymiaru naszego patriotyzmu. Jedną z najistotniejszych, jeśli nie największych, potrzeb dzisiejszego człowieka we współczesnym świecie jest potrzeba poczucia bezpieczeństwa. I to poczucie bezpieczeństwa właśnie dzięki Wam, dzięki Waszemu wielkiemu profesjonalizmowi oraz wielkiej odwadze i oddaniu, jest zapewnione.

Podczas apelu wyłoniono także zdobywcę tegorocznego „Lubuskiego Toporka Strażackiego”. Kapituła zdecydowała o wyróżnieniu mł. ogn. Leszeka Jankowskiego z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich. Nagroda „Lubuski Toporek Strażacki” przyznawana jest funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, którzy wykazali się szczególnym bohaterstwem, szczególnymi osiągnięciami zawodowymi bądź innymi, zasługującymi na uznanie społeczeństwa czynami.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u