Termomodernizacja 5 budynków użyteczności publicznej w gminie Pniewy

Autor: Mazowiecki UW 2021-11-28 09:15:40

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w gminie Pniewy przeprowadzono prace termomodernizacje 5 budynków gminnych. Łączna kwota dofinansowania inwestycji to ponad 2 mln zł. Uroczystość odbioru prac odbyła się 26 listopada br. W wydarzeniu udział wziął m.in.: Poseł na Sejm RP Marek Suski oraz Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

W ramach zadania pn. „Termomodernizacja pięciu budynków użyteczności publicznej w gminie Pniewy” wykonano prace w:

- Publicznej Szkole Podstawowej w Karolewie,

- Domu Nauczyciela w Karolewie,

- Sali gimnastycznej z Domem Nauczyciela w Jeziorze,

- Publicznej Szkole Podstawowej w Kruszewie,

- Świetlicy w Michrowie.

Łączna kwota ww. prac to 4 570 271,06 zł, z czego 2 502 672,04 to kwota dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Pniewy, Ireneusz Szymczak.

Zakres inwestycji obejmował m.in.: docieplenie przegród zewnętrznych poprzez zwiększenie warstw materiałów izolacyjnych na ścianach i stropodachach, wymianę wewnętrznego oświetlenia na energooszczędne oświetlenie LED oraz modernizację systemu centralnego ogrzewania.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u