Nowy pawilon covidowy w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi

Autor: Łódzki UW 2022-01-04 08:47:49

Dzisiaj, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego oficjalnie zakończono prace remontowe w Pawilonie D. Inwestycja miała na celu dostosowanie obiektu do świadczenia usług medycznych dla pacjentów zakażonych COVID-19.

Całkowita wartość inwestycji to 6,5 mln zł, z czego dotacja z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wyniosła 2,75 mln zł. Pozostała część środków pochodzi z samorządu województwa łódzkiego.

Dziś odbieramy pawilon D, który już w przyszłym roku będzie mógł służyć mieszkańcom naszego województwa w leczeniu COVID19. Biorąc pod uwagę liczbę zachorowań, która niestety w województwie łódzkim stale jest wysoka, ta inwestycja jest niezwykle potrzebna

– powiedział obecny na konferencji wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podkreślił z kolei duże tempo prac budowlanych:

Otwarcie tego miejsca jest kolejną cegiełką w walce z COVID19. Jest to nowocześnie przygotowany oddział i w dodatku jedyny taki w województwie. Warto dodać, że projekt został zrealizowany w bardzo krótkim czasie, bo zaledwie w cztery miesiące

- powiedział Grzegorz Schreiber.  

W wyniku realizacji inwestycji m.in.: przebudowano sale chorych wydzielając węzły sanitarne. Każda sala wyposażona została w panele gazów medycznych, co jest szczególnie ważne przy hospitalizacji pacjenta z COVID-19, gdzie jednym z podstawowych elementów jest tlenoterapia.

Ponadto, zamontowano odpowiednią wentylację mechaniczną oraz wydzielono część brudną i czystą poprzez odpowiedni system śluz. Sale chorych zostały wybudowane w taki sposób, że istnieje możliwość wydzielania izolatek w przypadku konieczności bezpośredniej izolacji pacjenta.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u