ODPOWIE ZA PRZEMYT LUDZI

Autor: MSWiA 2022-01-06 11:58:20

Policjanci wydziału kryminalnego z mogileńskiej komendy zatrzymali w Szczecinie poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 27-latek był podejrzany o to, że w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku przewiózł samochodem spod polsko–białoruskiej granicy łącznie 47 Irakijczyków, którzy nielegalnie chcieli dostać się na zachód Europy.

14 grudnia ubiegłego roku do mogileńskiej komendy wpłynął list gończy wystawiony przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku. Dokument stanowił podstawę prawną wszczęcia poszukiwań 27-letniego mieszkańca Mogilna, który podejrzany był o przemyt ludzi. Z dokumentacji procesowej wynikało, że w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku przewiózł samochodem spod polsko-białoruskiej granicy łącznie 47 Irakijczyków, którzy nielegalnie zamierzali dostać się na zachód Europy. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, ukrywał się od kilku miesięcy przed organami ścigania.

Policjanci wydziału kryminalnego od razu zajęli się tą sprawą. Intensywna praca po dwóch tygodniach przyniosła efekt. Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany przebywa na terenie Szczecina. Kryminalni niezwłocznie udali się do miejsca jego pobytu. Tam, w jednym z mieszkań, zatrzymali 27-latka, który był całkowicie zaskoczony przeprowadzoną akcją. Mężczyzna został przewieziony do aresztu, gdzie oczekiwać będzie na proces.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u