Modernizacja budynków Politechniki Łódzkiej

Autor: Łódzki UW 2022-01-17 09:04:05

Dzisiaj na Politechnice Łódzkiej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wziął udział w symbolicznym przekazaniu środków przyznanych dla tej uczelni z Funduszy Europejskich na modernizację dwóch budynków. Wartość wsparcia to aż 11,5 mln zł!

żda złotówka zainwestowana w szkolnictwo wyższe, to inwestycja w rozwój naszego regionu pod względem gospodarczym. To właśnie z Politechniki Łódzki wychodzili inżynierowie, którzy potem uczestniczyli w budowie przemysłu, tak w Łodzi, jak i na terenie całego województwa. Dlatego ta decyzja jest tak ważna, ponieważ z jednej strony pokazuje gotowość rządu do wspierania szkolnictwa wyższego w naszym regionie, a z drugiej świadczy o dynamizmie władz akademickich, które z odwagą i dużą efektywnością sięgają po środki rządowe i europejskie 

– powiedział wojewoda łódzki.

W budynku powstaną m.in. specjalistyczne laboratoria do prowadzenia zajęć i badań: mechaniczne, elektroniczne, analiz i symulacji ergonomicznych oraz Virtual Reality.

Na uczelniach wyższych kształtują się postawy młodych ludzi. Zaplanowane utworzenie w kampusie przedszkola, żłobka, pracowni dydaktycznych i laboratoriów to bardzo istotne inwestycje nie tylko z punktu widzenia samej funkcji. Inwestycje te posłużą rozwojowi badań naukowych i poprawie jakości kształcenia 

– powiedział sekretarz stanu w resorcie funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Centrum Doskonałości Projektowania Uniwersalnego Politechniki Łódzkiej, będzie zajmować się m.in. tworzeniem i testowaniem autorskich rozwiązań, wspierających osoby ze szczególnymi potrzebami oraz związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Powstanie też niepubliczne przedszkole dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Łódzkiej, które zostanie uruchomione jesienią 2022 roku. Opiekę w nim znajdzie setka dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u