umieściliśmy promocyjny film, zapraszający do odwiedzania naszego partnera. Pięknego miasta, szczęśliwych ludzi, naszych przyjaciół. Nie mogliśmy doczekać się podróżowania i spotkania... W czwartek obudziliśmy się w innym świecie. Nie wyobrażaliśmy go sobie nawet w koszmarach. Dziś wiemy, że nasza przyjaźń nabiera jeszcze większego znaczenia. Musimy poza wyrazami wsparcia i solidarności dać konkrety!

">  umieściliśmy promocyjny film, zapraszający do odwiedzania naszego partnera. Pięknego miasta, szczęśliwych ludzi, naszych przyjaciół. Nie mogliśmy doczekać się podróżowania i spotkania... W czwartek obudziliśmy się w innym świecie. Nie wyobrażaliśmy go sobie nawet w koszmarach. Dziś wiemy, że nasza przyjaźń nabiera jeszcze większego znaczenia. Musimy poza wyrazami wsparcia i solidarności dać konkrety!

" />

Pomóżmy Łuckowi

Autor: UM Olsztyn 2022-03-01 09:33:26

Niespełna rok temu w oczekiwaniu na zakończenie pandemii umieściliśmy promocyjny film, zapraszający do odwiedzania naszego partnera. Pięknego miasta, szczęśliwych ludzi, naszych przyjaciół. Nie mogliśmy doczekać się podróżowania i spotkania... W czwartek obudziliśmy się w innym świecie. Nie wyobrażaliśmy go sobie nawet w koszmarach. Dziś wiemy, że nasza przyjaźń nabiera jeszcze większego znaczenia. Musimy poza wyrazami wsparcia i solidarności dać konkrety!

Nasi przyjaciele z partnerskiego Łucka przekazali nam listę aktualnie najbardziej potrzebnych medykamentów. Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o zakup i przekazanie na rzecz społeczności Łucka medykamentów z listy (w przypadku leków mowa oczywiście o tych, które można zakupić bez recepty). Jeśli to możliwe, prosimy o zakup kilku pozycji z listy, a nie tylko z jednego asortymentu - pozwoli nam to zróżnicować transport pomocy humanitarnej. Zapakowane medykamenty, koniecznie podpisane „DLA ŁUCKA”, należy przekazywać do magazynów Banku Żywności w Olsztynie przy ul. Gietkowskiej 8. Mamy nadzieję, że za kilka dni pełny transport wyruszy z pomocą.

Oto lista:
* Ampułki:
sól fizjologiczna 100ml
dexaven (dexanethasone)
deksalgina (dexak)
adrenalina WZF
metoklopramid (metoclopramidum)
magnez
analgin (przeciwbólowe np. ibuprofen, pyralgina )
difenhydramina (diphenhydramine
hydrochloride)
no-spa
papaweryna (papaverinum hydrochloricum )
dibazol
ceftriakson (ceftriaxon)
lidokaina (lidocaine)
nalokson (naloxone)
atoxil (punktowa maść na ból mięśni i stawów)
meloksykam (meloxicam, opocan)
movalis / ketonal / betalong/ tramal
kofeina
furosemid (furosemidum)
piracetam
tiocetam

* Roztwory do infuzji:
Fizjologiczny roztwór 200ml (sól fizjologiczna)
Gelofusin / gelospam
Elektrolity, glukoza, voluven

* Systemy igłowe:
Strzykawki 10ml
Strzykawki 5ml
wenflon

* Tabletki:
Pankreatyna (pancreatin)
omeprazol
ibuprofen
nimita
no-spa
coldrex / pharmacitron
paracetamol
korvalment
urolesan
nifuroksazyd
loperamid
atoksyl (żel)
eukazolina
deksalgina
rheumocam
chusteczki nasączone alkoholem do dezynfekcji
analgin
cytramon
kwas acetylosalicylowy (polopiryna)

Bandaże (sterylne i niesterylne)

Gaza, lignina

roztwory alkoholowe (kodan do dezynfekcji)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u