Dzieci z Ukrainy zamieszkają na Korczaka

Autor: UM Olsztyn 2022-03-05 08:06:14

W budynku po b. domu dziecka przy ul. Korczaka 6 zamieszkają dzieci z Ukrainy. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zdecydował o przekazaniu go do dyspozycji wojewody warmińsko-mazurskiego. Aktualnie trwają prace przygotowujące obiekt na przyjęcie dzieci.

Celem rosyjskich ataków na Ukrainie są nie tylko obiekty wojskowe, ale także cywilne, nierzadko w centrach miast. Mocno ucierpiały ukraińskie domy dziecka. Z informacji, jakie docierają do Polski wynika, że 16 tysięcy małych mieszkańców tych placówek będzie musiało się ewakuować i znaleźć nowe schronienie.

- Mamy do czynienia z katastrofą humanitarną, a wojna nie oszczędza także dzieci - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Dlatego oddaję do dyspozycji wojewody budynek po byłym domu dziecka, myśląc o zachowaniu jego opiekuńczej funkcji.

W tej chwili budynek stoi pusty. Jest ogrzewany, ale pozbawiony wyposażenia. Aktualnie trwają prace przygotowujące go na przyjęcie dzieci – drobne remonty, sprzątanie, uzupełnianie wyposażenia. UWAGA: mieszkańców Olsztyna, którzy chcieliby pomóc w pracach przy obiekcie informujemy, że wkrótce podamy szczegółowe informacje na ten temat.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u