Punkt noclegowy na Politechnice Poznańskiej

Autor: Wielkopolski UW 2022-03-10 08:03:33

Na Politechnice Poznańskiej utworzono punkt noclegowy, który jest przedłużeniem punktu recepcyjnego. Oferuje on 300 miejsc. Jest to miejsce, w którym uchodźcy mogą otrzymać ciepły posiłek i odpocząć przed dalszą drogą.

W wyposażeniu i uruchomieniu punktu pomogli żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Łóżka zostały przepakowane przez żołnierzy wspieranych przez pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w uruchomionym w ostatnich dniach hubie przeładunkowym, zorganizowanym na tyłach Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

- Bardzo dziękuję za współpracę i szybką reakcję rektorowi Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. inż. Teofilowi Jesionowskiemu. To niezwykle ważne, że możemy na siebie liczyć w tych trudnych i nieprzewidywalnych czasach - podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Uczelnia zorganizowała wieloaspektową pomoc pod hasłem "Politechnika Poznańska pomaga Ukrainie" w zakresie zbiórki celowej i powołania zespołu kryzysowego, ze względu na to, że wielu studentów pochodzi z Ukrainy, jak również zbiórki finansowej w ramach Fundacji Politechniki Poznańskiej, która utworzyła specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze, które będą przekazane na rzecz pomocy osobom z Ukrainy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u