Krapkowice: z wojewódzkiego magazynu wyruszył transport na Ukrainę

Autor: Opolski UW 2022-03-15 09:04:39

Z wojewódzkiego magazynu pomocy humanitarnej w Krapkowicach wyruszyła dziś pierwsza ciężarówka z darami do Ukrainy. Są to rzeczy zebrane przez samorządy od mieszkańców i firm, a także wsparcie od zagranicznych partnerów opolskich gmin.

Dzisiaj rusza pierwszy transport na wschód. Wyprawiamy cały samochód pomocy, która trafi na Ukrainę poprzez RARS, który dokona selekcji polegającej na tym, że poszczególne partie będą kompletowane i specjalne pociągi będą trafiały do naszych ukraińskich partnerów, na miejsce gdzie ta pomoc jest w tej chwili najbardziej potrzebna - wyjaśnia wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski. 

Starosta powiatu krapkowickiego Maciej Sonik, podziękował wszystkim zaangażowanym w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. - To wymaga najwyższego szacunku - podkreślał. 

- To co się teraz dzieje jest niesamowite – mówi Maria Student, koordynująca akcję pomocową w powiecie krapkowickim. - Przede wszystkim ja bym chciała podziękować całemu narodowi polskiemu w imieniu swojego narodu za pomoc, którą dajecie ludziom, którzy naprawdę tego bardzo potrzebują. Wiemy, że przed nami jeszcze długa droga, maraton, który musimy przetrwać. Proszę o cierpliwość, różni ludzie tu przyjadą i na pewno będą potrzebować dużego wsparcia.

Wojewódzki magazyn, do którego trafiają dary przeznaczone dla Ukraińców, działa w budynku dawnego marketu w Krapkowicach-Otmęcie. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u