Rząd doposaża szpitale w regionie

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2022-03-18 08:39:24

Rząd przeznaczył ponad 11 mln zł na wsparcie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki temu lecznice zakupią sprzęt i aparaturę medyczną. Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał umowy na dofinansowanie 12 placówek.

Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia zamordowanych cywili, kobiet, dzieci i pracowników służby zdrowia na Ukrainie. Wojewoda podkreślał, że mimo bardzo trudnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i ogromnej skali pomocy udzielanej przez Polskę, inwestycje i gospodarka też cały czas muszą się rozwijać.

Kujawsko-pomorskie szpitale zostaną dofinansowane w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Spotykam się dzisiaj z Państwem, aby podpisać umowy na dofinansowanie placówek i zarazem podziękować za nasze wspólne, niemal dwuletnie, zmagania z pandemią. Mamy za sobą pięć fal covidowych, które były dla nas wszystkich trudnym wyzwaniem. Dlatego tym bardziej cieszę się, że Minister Zdrowia Adam Niedzielski – za pośrednictwem wojewodów – przekazał kolejne środki na doposażenie szpitali

– powiedział.

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Jan Gessek zwrócił uwagę na fakt, że przez okres ostatnich 2 trudnych lat w szpitalach regionu hospitalizowanych było ponad 21 tysięcy pacjentów, a w samym 2021 r. – ponad 13 tysięcy pacjentów.

To dzięki Państwa zaangażowaniu, umiejętnościom zarządczym oraz wiedzy i doświadczeniu udało się ten proces tak sprawnie, spójnie i szybko zorganizować. To dlatego mogliśmy uratować wszystkich pacjentów, którzy byli możliwi do uratowania

– podkreślił.

Następnie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał umowy z kierownictwem poszczególnych placówek medycznych:

 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy otrzymał blisko 4 mln zł rządowego wsparcia na zakup tomografu komputerowego 128-warstwowego wraz z przyłączeniami. Zadanie obejmuje również adaptację pomieszczeń.
 • Szpital Wielospecjalistyczny im. dra Ludwika Błażka w Inowrocławiu otrzymał 3 mln zł rządowego wsparcia na zakup tomografu.
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie otrzymał 1 mln 150 tys. zł rządowego wsparcia na zakup tomografu komputerowego.
 • Nowy Szpital w Świeciu otrzymał ponad 650 tys. zł rządowego wsparcia na zakup cyfrowego aparatu RTG oraz aparatów do hemodializ.
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie otrzymał ponad 415 tys. zł rządowego wsparcia na zakup zestawu endoskopowego.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał ponad 370 tys. zł rządowego wsparcia na zakup aparatu USG, łóżek do intensywnego nadzoru i systemu kompresji klatki piersiowej LUCAS.
 • Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim otrzymał blisko 360 tys. zł rządowego wsparcia na zakup aparatów do USG oraz urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.
 • Szpital Lipno otrzymał ponad 350 tys. zł rządowego wsparcia na zakup łóżek dla pacjentów o zwiększonej masie ciała, podnośnik oraz aparat do znieczulenia.
 • Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy otrzymało ponad 315 tys. zł rządowego wsparcia na zakup urządzenia do terapii nerkozastępczej, aparatu do EKG oraz monitora funkcji życiowych.
 • Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmnie otrzymał 190 tys. zł rządowego wsparcia na zakup kolonoskopu i gastroskopu.
 • Nowy Szpital w Wąbrzeźnie otrzymał 170 tys. zł rządowego wsparcia na zakup aparatu USG oraz aparatu high flow z nawilżaczem i generatorem wysokiego przepływu.
 • Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie otrzymał 170 tys. zł rządowego wsparcia na zakup urządzenia do terapii wysokoprzepływowej oraz mobilnego USG z głowicami do badania płuc.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u