Promocja oficerska w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

Autor: MSWiA 2022-03-23 09:09:11

We wtorek 22 marca br. wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Aktu promowania dokonał gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji. W wydarzeniu wzięła również udział insp. Iwona Klonowska, komendant-rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Podczas uroczystości wiceminister Błażej Poboży odczytał list ministra Mariusza Kamińskiego.

Czas, który spędziliście w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, to ważny etap w Waszym rozwoju zawodowym. To nie tylko okres nabywania specjalistycznej wiedzy, ale również czas kształtowania siły Waszych charakterów

- napisał do promowanych oficerów minister Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA podkreślił w liście, że promocja oficerska odbywa się w niezwykle trudnym czasie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Podziękował też policjantom za dbanie o bezpieczeństwo uchodźców wojennych z Ukrainy.

W naszym kraju schronienie znajduje każdy, kto ucieka przed wojenną pożogą. To, że uchodźcy wojenni z Ukrainy czują się w naszym kraju bezpiecznie, to również zasługa Policji. Funkcjonariusze są obecni w punktach recepcyjnych, na dworcach PKP, gdzie nieprzerwanie dbają o bezpieczeństwo i spokój uchodźców. Za to należą się Wam ogromne podziękowania

– dodał.

Minister Mariusz Kamiński przypomniał, że godność oficera to wielkie zobowiązanie.

W przyszłości to właśnie na Was spocznie odpowiedzialność za bezpieczeństwo nie tylko podwładnych, ale całego kraju. Jestem przekonany, że  pełniąc swoją służbę, zawsze dochowacie wierności Ojczyźnie i społeczeństwu

– napisał szef MSWiA.

Przed rozpoczęciem uroczystości wiceminister Błażej Poboży oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą policjantów zamordowanych w Kalininie.

Pierwszy stopień oficerski

Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji – promowanych zostało 217 policjantów i policjantek.

Policyjny kurs oficerski kończy się mianowaniem na stopień podkomisarza. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny. Policjanci pogłębiają swoją wiedzę w zakresie m.in. prawa, psychologii, cyberprzestępczości. Szkolenie kończy się obowiązkowym egzaminem.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie to placówka w Polsce, która prowadzi kursy oficerskie. Zdobyta w czasie kursu specjalistyczna wiedza i umiejętności umożliwiają wykonywanie zadań zawodowych na wyższym poziomie, a także pozwalają na objęcie stanowisk kierowniczych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u