POLICYJNA GAJA ODNALAZŁA ZAGINIONEGO 13-LATKA

Autor: MSWiA 2022-03-27 12:06:53

Szczęśliwie zakończył się finał poszukiwań małoletniego obywatela Ukrainy. W działania poszukiwawcze zaangażowany został przewodnik wraz z psem tropiącym o imieniu Gaja, który dzięki swojemu niezawodnemu zmysłowi odnalazł chłopca.

Chwilę po północy przewodnik policyjnego psa otrzymał zgłoszenie o zaginięciu małoletniego obywatela Ukrainy, który po kłótni z matką wyszedł z domu i do chwili obecnej do niego nie powrócił. Ponadto chłopiec miał grozić, że zrobi sobie krzywdę, a nawet odbierze życie.

Wobec realnego zagrożenia dla zdrowia 13-latka policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Czworonożny funkcjonariusz zapoznał się z zapachem pozostawionym w miejscu zamieszkania i szybko podjął trop. Pod czujnym okiem  swojego przewodnika skierował się w stronę klatki schodowej sąsiedniego osiedla, gdzie odnalazł zaginionego chłopca. Małoletni cały i zdrowy przekazany został pod opiekę mamy oraz wezwanych na miejsce ratowników medycznych. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu i wzajemnej współpracy, poszukiwania chłopca zakończyły się sukcesem.

Gaja to owczarek belgijski i jest psem patrolowo tropiącym. Od lutego 2022 roku pełni służbę w Ogniwie Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz ze swoim panem.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u