Ponad 183 mln zł na kolejny odcinek szlaku Via Carpatia

Autor: Lubelski UW 2022-04-03 09:54:31

Z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera i wocewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej o długości ok. 8 km w ciągu drogi ekspresowej S19 w województwie lubelskim.

Musimy robić wszystko, aby inwestycje infrastrukturalne były prowadzone zgodnie z terminem, zgodnie z harmonogramem przy zachowaniu jak najlepszej jakości wykonanych prac inwestycyjnych – mówił wiceminister Weber.
 
W ramach inwestycji przebudowane zostaną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Wzmocniona zostanie konstrukcja nawierzchni istniejącej jezdni obwodnicy wraz z nawierzchnią w obrębie węzłów drogowych. Zaplanowano również mosty i wiadukty, system odwodnienia, a także drogi obsługujące przyległy teren. Trasa ekspresowa zostanie wygrodzona i powstaną przejścia dla małych zwierząt.
 
- Dziękuję panu ministrowi oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę tej drogi, która łączy i będzie stanowiła komfort i bezpieczeństwo tak licznie przemieszczających się samochodów. To jest najważniejsze, abyśmy się czuli bezpiecznie na polskich drogach, i żeby przy tym bezpieczeństwie występował komfort podróżujących – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
Wykonawcą inwestycji jest firma Polaqua, która zrealizuje zadanie w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. Prace zaplanowano na lata 2023-2025, koszt przedsięwzięcia to ponad 183 mln zł. Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku. Była to pierwsza trasa ekspresowa w województwie lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki.
 
W spotkaniu uczestniczyli także m.in. burmistrz miasta Kock Tomasz Futera, starosta powiatu lubartowskiego Ewa Zybała, dyrektor GDDKiA Oddział Lublin Mirosław Czech i dyrektor firmy Polaqua Ewa Tomala-Borucka.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u