W Gminie Wodzierady powstała piękna, a przy tym ekologiczna szkoła

Autor: Łódzki UW 2022-04-06 08:54:47

W Gminie Wodzierady powstała piękna, a przy tym ekologiczna szkoła. Na budowę Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskano 2,5 mln. zł dofinansowania.

Szkoła Podstawowa w Kwiatkowicach z Oddziałami Przedszkolnymi znacząco poprawi komfort życia lokalnej społeczności. Do tej pory dzieci były zmuszone do dojeżdżania do placówek na terenie gmin sąsiednich.

Budynek powstał z uwzględnieniem standardów budownictwa pasywnego. Oznacza to, iż jest on energooszczędny. Zastosowane technologie pozwolą również m.in. na zmniejszenie emisji CO2 do powietrza.

Rząd wspiera nie tylko duże inwestycje – strategiczne dla państwa polskiego, ale również te lokalne – strategiczne dla lokalnych społeczności. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom.

W październiku ubiegłego roku oficjalnie otwarto salę gimnastyczną przy SP w Kwiatkowicach. Na jej budowę trzeba było dodatkowo przeznaczyć 4 mln zł. Środki pozyskano rówież Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych oraz z Ministerstwa Sportu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u