Kolejny transport humanitarny wyruszył do Ukrainy

Autor: Pomorski UW 2022-04-07 08:46:38

TIR wypełniony m.in. mlekiem, cukrem, ryżem, kaszą, makaronami, olejem, mąką, czyli towarami z długim terminem ważności, wyruszył dziś w trasę do Białej Cerkwii w obwodzie kijowskim na Ukrainie. To kolejny transport humanitarny, który organizują Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Fundacja Lotos. W magazynie Centrum Kryzysowego Caritas w Gdańsku, skąd wyruszył transport, był dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Wojewoda dziękując organizatorom akcji – ks. Januszowi Steciowi, dyrektorowi Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Wiesławowi Labudzie, prezesowi zarządu fundacji Lotos, podkreślił jak ważne jest  angażowanie  się w pomoc dla uchodźców zarówno instytucji rządowych, samorządowych, organizacji kościelnych, pożytku publicznego i zwykłych obywateli.

Dotychczas  do Ukrainy wysłano łącznie 150 palet  z żywnością dla potrzebujących.  Caritas AG aktywnie włączył się w pomoc uciekającym prze wojną. W ośrodkach Caritas, a także w parafiach schronienie znalazło ok. 500 ukraińskich uchodźców.

Od wybuchu wojny w Ukrainie Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i podległe mu służby organizują dla uchodźców punkty recepcyjne, informacyjne, transport, wyżywienie, odzież, środki higieny osobistej i nocleg. Działa także specjalna infolinia dla 734 – 117 -307 , adres e-mail infoukraina.pomorskie@gdansk.uw.gov.pl, a  zakładce Pomagamy Ukrainie - https://www.gdansk.uw.gov.pl/pomagamy-ukrainie- znajdują się niezbędne informacje dotyczące punktów recepcyjnych i informacyjnych, spraw urzędowych, pomocy żywnościowej, medycznej, pracy etc. Wojewoda pozostaje w stałym kontakcie z pomorskim samorządami, organizacjami pozarządowymi i służbami.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u