POMAGAMY OBYWATELOM UKRAINY ORAZ INFORMUJEMY O ZAGROŻENIACH

Autor: MSWiA 2022-04-10 09:21:54

Wiele osób uciekających z Ukrainy znalazło schronienie w naszym kraju. Polacy pomagają im na wszelkie możliwe sposoby. Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Żarach również czynnie uczestniczą w działaniach pomocowych. Oprócz potrzebnych artykułów żywnościowych przekazują ulotki informujące w języku ukraińskim, aby przestrzec przed działaniem nieuczciwych osób.

Tragedia na Ukrainie trwa, nikt nie wie, kiedy dramat, który dotknął naszych sąsiadów się zakończy. Ogromna liczba uchodźców znalazła już schronienie na terenie naszego kraju. Obywatele Polski pomagają na wszelkie możliwe sposoby, dają schronienie w swoich domach, oferują żywność i pracę. W tą pomoc angażują się również policjanci z całej Polski, którzy dbają o bezpieczeństwo uchodźców już od momentu przekroczenia granicy.

Również policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Żarach czynnie uczestniczą w działaniach pomocowych. Dla potrzebujących zbierają niezbędne rzeczy takie, jak ubrania, zabawki dla dzieci, środki higieniczne czy żywność. W tym celu funkcjonariusze w ostatnim czasie skontaktowali się z przedstawicielką Starostwa Powiatowego w Żarach koordynującą pomoc uchodźcom i wspólnie udali się do bursy przy szkole dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. Spotkali się z kobietami i dziećmi, które właśnie tam znalazły schronienie. Prócz potrzebnych artykułów żywnościowych oraz słodyczy dla dzieci, policjanci przekazali ulotki informujące w języku ukraińskim zawierające wskazówki co zrobić, żeby nie stać się ofiarą przestępstwa. Osoby, które znalazły schronienie w naszym kraju muszą zachować czujność i ostrożność, bowiem oprócz osób, które otworzyły swoje serca i pomagają, mogą zdarzyć się osoby nieuczciwe. Dlatego tego typu działania prewencyjne są bardzo ważne.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

© 2018 Super-Polska.pl stat4u