Woził wilk razy kilka, powieźli i….

Autor: MSWiA 2022-04-15 10:26:30

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 2020 r. zajmowali się rozpracowaniem siatki osób trudniących się dystrybucją wyrobów tytoniowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Po nitce do kłębka i jest dziewiątka podejrzanych.

Wszystko zaczęło się od zatrzymania w powiecie ostródzkim  kierowcy passata, który przewoził 120 kg krajanki tytoniowej. Twierdził wówczas, że to pasza dla zwierząt.

8 kwietnia, w ramach prowadzonego postępowania nadzorowanego przez Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu, realizowano czynności procesowe wobec kolejnych osób, zamieszanych w sprawę. Wśród nich była 42-letnia kobieta z Olsztyna i jej młodszy o 5 lat partner, 34-letni mieszkaniec Mławy i 38-latek z powiatu ostródzkiego. 

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych zabezpieczono środki finansowe w kwocie 56 800 zł, pistolet gazowy, zagłuszarkę, opakowania na papierosy i  8 telefonów.

9 podejrzanych (8 z województwa warmińsko-mazurskiego i jeden z mazowieckiego) poniesie odpowiedzialność karno-skarbową za nabywanie, przewożenie i dystrybucję wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej łącznie do sprawy zdeponowali ponad  233 tys. sztuk nielegalnych papierosów oraz ponad 2 300 kg tytoniu. Szacunkowa wartość ujawnionych towarów wynosi prawie 1,4 mln zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u