Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

Autor: Małopolski UW 2022-04-15 10:41:27

W pałacu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim spotkali się z przedstawicielami małopolskich służb mundurowych. W wydarzeniu uczestniczył też marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Spotkanie było sposobnością do złożenia sobie życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkiejnocy oraz podziękowań za dotychczasową służbę.

– Tegoroczne Święta Wielkanocne przypadają w cieniu agresji rosyjskiej na Ukrainę. Pomagamy, jak tylko możemy, bo nasi sąsiedzi – Ukraińcy – tej pomocy potrzebują. Małopolskie Służby Mundurowe wielokrotnie potwierdzały, że można na nie liczyć. Wszyscy widzieliśmy Wasz profesjonalizm, zaangażowanie i służbę na rzecz drugiego człowieka. Z okazji Świąt Wielkanocnych na ręce Komendantów i Dowódców oraz przedstawicieli składam życzenia zdrowia, pomyślności i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie – tak nam wszystkim teraz potrzebną – nadzieję – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– W te Święta życzę radości z tego, że się można spotkać z najbliższymi przy świątecznym stole. Życzę Państwu również mocy, która płynie od Chrystusa, jedynego Zwycięzcy, Pana dziejów i historii. Najnowsza i ta bardzo odległa historia pokazuje, że przy tych największych zawieruchach i niepokojach dziejowych to w końcu Chrystus zwycięża. Życzę Państwu z całego serca Szczęść Boże – przekazał abp Marek Jędraszewski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u