Spotkanie ze społecznością akademicką Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego

Autor: Łódzki UW 2022-04-16 10:30:27

Stawiamy na rozwój uczelni zawodowych w dawnych miastach wojewódzkich, aby wzmocnić ich potencjał. Rozwój takich ośrodków jest Polsce niezwykle potrzebny i trzeba na to stawiać – powiedział dziś minister Przemysław Czarnek podczas wizyty w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, wiceministra Tomasza Rzymkowski oraz wicewojewody Piotr Cieplucha spotkali się ze społecznością akademicką Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego. Przedstawiciele rządu udział w uroczystości oddania na potrzeby szkolenia lotniczego ultralekkiego samolotu Eurostar EV97. Osiągi i cechy pilotażowe sytuują go w ścisłej światowej czołówce.

Studenci specjalności ''Pilot - mechanik samolotu ultralekkiego'' przez kilka miesięcy sami budowali maszynę, a później testowali. Teraz już wiadomo, że samolot jest w pełni bezpieczny i bez problemów pomoże w przygotowaniu się do uzyskania licencji pilota.

Wicewojewoda łódzki Piotr Cieplucha zauważył natomiast, iż wspieranie mniejszych ośrodków miejskich bardzo dobrze współgra strategią rządu, dotyczącą zrównoważonego rozwoju:

 Jednym z priorytetów rządu jest szeroko rozumiany zrównoważony rozwój. Dlatego spotkaliśmy się dzisiaj w Skierniewicach, aby rozmawiać o rozwoju nie tylko wielkich miast, ale także mniejszych ośrodków. Uczelnie wyższe odgrywają w tej inicjatywie kluczową rolę – podkreślił wicewojewoda.

Wyjazd był również okazją do spotkania z wolontariuszami pracującymi w punkcie zakwaterowania uchodźców w OSiR Skierniewice. Schronienie w placówce znalazło ponad 170 osób – dorosłych i dzieci.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u