Otwarcie siedziby Nadleśnictwa Sulęcin

Autor: Lubuski UW 2022-04-21 08:56:10

Wojewoda Władysław Dajczak uczestniczył w otwarciu nowej siedziby Nadleśnictwa w Sulęcinie. W czasie uroczystości wojewoda wręczył zasłużonym pracownikom nadleśnictwa odznaczenia państwowe.

To piękna inwestycja i bardzo nowoczesny obiekt. Po 29 latach funkcjonowania w starym poniemieckim budynku, nadleśnictwo doczekało się nowej siedziby. Mam nadzieję, że Nadleśnictwo Sulęcin, które jest ważne na terenie naszego województwa, będzie jeszcze lepiej spełniało swoje codzienne zadania. To ważne, by miejsce pracy ludzi odpowiedzialnych za utrzymanie lasów w dobrej kondycji, wspierało ich w realizacji tego zadania

– mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystości.  

Przed budynkiem Nadleśnictwa uczestnicy uroczystości posadzili wspólnie 3 lipy.  Mają być one symbolem życia i witalności, który jest również kojarzony z Matką Boską. Następnie uroczyście przecięto wstęgę, by symbolicznie otworzyć nową siedzibę.

Ten budynek to dzieło leśników, którzy pracowali na terenie Nadleśnictwa Sulęcin oraz ich następców, którzy tę pracę przejęli. Realizacja planów i zamierzeń odbywała się w trudnym momencie pandemii i nie widzieliśmy w jakim kierunku się to wszystko rozwinie. Gdy obejmowałem stanowisko dyrektora usłyszałem, że jeśli chcę mieć dobre wyniki to muszę stworzyć ludziom odpowiednie warunki do pracy. Na przykładzie Nadleśnictwa Sulęcin mogę powiedzieć, że warunki już są. Teraz czekam na jej efekty  

- powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Szczecin Andrzej Szelążek.

Wojewoda Władysław Dajczak, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył odznaczenia wyróżniającym się pracownikom Lasów Państwowych. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został Ryszard Brygman, a Złote Medale Za Długoletnią Służbę otrzymali Marian Janusz Targos i Piotr Bernard Bielanowski.

Nadleśnictwo Sulęcin w obecnych granicach zostało utworzone 1 stycznia 1993 roku. Powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 20 168,01 ha. W jego skład wchodzą dwa obręby: Sieniawa i Sulęcin, które łącznie obejmują 12 leśnictw.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u