Oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej w Juchnowcu Kościelnym

Autor: Podlaski UW 2022-04-21 09:05:25

W czwartek (14.04) oficjalnie otwarto przebudowaną drogę powiatową nr 1483B na odcinku w Juchnowcu Kościelnym. Mieszkańcy ucieszyli się także z zapowiedzi starosty białostockiego Jana Perkowskiego o modernizacji drogi łączącej ich miejscowość z Hryniewiczami. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W ramach projektu został przebudowany ponad kilometrowy odcinek. Wykonano nową jezdnię o nawierzchni bitumicznej, chodnik oraz cztery przystanki komunikacyjne. Wcześniej była tam zniszczona nawierzchnia asfaltowa.

 

Zadanie ukończono już jakiś czas temu, cieszy mnie ta nowa, ładna droga, często z niej korzystam jadąc na południe województwa – mówił podczas spotkania wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

 

Wartość zadania to ponad 1,6 mln zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło prawie 800 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetów Powiatu Białostockiego i Gminy Juchnowiec Kościelny.

 

- Inwestycja była potrzebna, bo to bardzo uczęszczana droga, w pobliżu jest kościół, Urząd Gminy, rondo. (...) Kolejna inwestycja będzie też na tej drodze. Dobiega końca tworzenie dokumentacji technicznej na odcinku Hryniewicze - Juchnowiec Kościelny. Przebudowane będzie prawie 8 kilometrów drogi. Mamy już na to zagwarantowane pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - prawie 11 milionów złotych – zapowiedział starosta Jan Perkowski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u