Warszawa składa świąteczne życzenia gościom z Ukrainy

Autor: UM Warszawa 2022-04-24 15:37:02

Dziś przypada prawosławna Wielkanoc. W punktach pobytowych w Serocku oraz na warszawskim Mokotowie do świątecznych stołów wspólnie z gośćmi z Ukrainy zasiadła zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Wielkanoc to czas nadziei, pokoju i odrodzenia. W tym roku przypada w szczególnie trudnym czasie. Spotkamy się, żeby okazać nasze wsparcie dla całego narodu ukraińskiego, który walczy o niepodległość swojej ojczyzny. Mimo wszystko niech te Święta będą dla Państwa czasem jedności i spokoju. Wszystkiego dobrego – mówiła wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra.

Podczas tradycyjnego śniadania wielkanocnego, jakie Warszawa zorganizowała mieszkańcom ośrodka w Serocku, można było spróbować potraw zarówno kuchni ukraińskiej, jak i polskiej. Zostały one przygotowane dzień wcześniej w Hali Gwardii podczas charytatywnego wydarzenia „Smak Warszawy dla Ukrainy”, przez znakomitych kucharzy: Katarzynę Bosacką, Agnieszkę Kręglicką, Jana Kuronia oraz zastępcę prezydenta m.st. Warszawy Michała Olszewskiego. Mieszkańców ośrodka odwiedzili zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra oraz burmistrz Serocka.

Z kolei w punkcie na warszawskim Służewcu (ul. Wołoska 7) w prawosławną niedzielę wielkanocną goście z Ukrainy podzielili się z mieszkańcami Mokotowa tradycyjnymi, przygotowanymi przez siebie babkami. Ciasta zostały upieczone z produktów przyniesionych przez mieszkańców w ramach zbiórki. W spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Mokotów udział wzięli przedstawiciele władz Warszawy, burmistrz Mokotowa, ambasador Ukrainy oraz wolontariusze.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u