POLICJANCI POMAGAJĄ UCHODŹCOM I CZUWAJĄ NAD ICH BEZPIECZEŃSTWEM

Autor: MSWiA 2022-04-25 08:59:50

Poza pomocą materialną, tatrzańscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Ukrainy, a także udzielają im wskazówek oraz niezbędnych informacji przydatnych w nowej sytuacji, w której obecnie się znaleźli. Tym razem dla uchodźców małopolscy policjanci zakupili torby i walizki a najmłodszym przekazali pluszaki.

Tatrzańscy policjanci każdego dnia kontrolują miejsca, gdzie uchodźcy z Ukrainy znaleźli dach nad głową. Rozmawiają z osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań pomocowych, a także z samymi uchodźcami, którzy niejednokrotnie uzyskiwali od funkcjonariuszy cenne wskazówki i porady. 

W Ośrodku Wczasowym Dafne w Zakopanem schronienie znalazło około 120 uciekinierów ze strefy wojny i dla tych osób małopolscy policjanci i pracownicy Policji zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Tym razem małopolscy policjanci zakupili ponad 100 walizek i toreb -  zgodnie z oczekiwaniami uchodźców, bowiem wielu z nich przybyło do naszego kraju tylko z tym co mieli na sobie. Dzieciom, w ramach akcji „Pluszowy Miś dla dziecka z Ukrainy” policjanci przekazali pluszowe misie. Pluszowi „bohaterowie” są także sukcesywnie przekazywani przez dzielnicowych, którzy odwiedzają miejsca zakwaterowania uchodźców. Taki "kocyk bezpieczeństwa” zapewnia dziecku po traumatycznych przeżyciach wsparcie psychologiczne i emocjonalne. 
Z okazji zbliżających się świąt prawosławnych, kierownictwo i pracownicy Ośrodka Wczasowego Dafne przygotowują świąteczne potrawy oraz drobne prezenty dla uchodźców z Ukrainy. 

Tatrzańscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców i w miarę możliwości poszukują dla nich artykułów podstawowej potrzeby, o które najczęściej proszą uchodźcy. 

Uchodźcom życzymy bezpiecznych i spokojnych Świąt. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u