Sokół Warszawskim Raperem 30-lecia

Autor: UM Warszawa 2022-04-28 08:35:29

Popkillery 2022 - nagrody dla najpopularniejszych raperów zostały rozdane. Statuetki otrzymali m.in.: Peja, Bedoes i Kinny Zimmer. Największym zwycięzcą okazał się Mata, do którego trafiło aż 7 wyróżnień. Warszawskim Raperem 30-lecia został Sokół

Najpopularniejsi twórcy hip-hopowi zostali nagrodzeni już po raz czwarty. Po raz pierwszy na gali Popkillerów wręczono nagrodę dla warszawskiego rapera, którą patronatem objął prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Po zaciętym głosowaniu publiczności, dziennikarzy oraz specjalnie obsadzonego gremium artystycznego statuetka dla Warszawskiego Rapera 30-lecia trafiła do Sokoła. Warszawiak z Ursynowa popularność zdobył występując w grupie WWO, której był także współzałożycielem. Przez lata był wielokrotnie nagradzany i współpracował z wieloma artystami m.in. z Marysią Starosta, Slums Attack, Molestą Ewenement, Hemp Gru, Wzgórzem Ya-Pa 3, O.S.T.R., Mor W.A., Kapelą Czerniakowską czy Michałem Urbaniakiem.

Raperem Roku według środowiskowego gremium został wybrany Mata, a publiczność wskazała na Bedoesa. Za autora najlepszego albumu publiczność uznała także Matę i jego płytę „Młody Matczak”, do tego samego rapera trafiły też statuetki za Teledysk Roku i Kooperację Roku. Z kolei jury Albumem Roku nagrodziło Sokoła i jego „Nic”.

Za Odkrycie Roku nagrodę odebrał Kinny Zimmer, a za społeczne zaangażowanie odznaczono Peję. W nowej kategorii – DJ Roku – statuetkę trzymał Falcon1, który zadbał także o oprawę muzyczną gali. Wyróżniono także raperów zagranicznych. Kanye West otrzymał Popkillera za Album Roku USA i został Raperem Roku USA.

Popkillerzy - nagrody branży hip-hopowej

Nagrody to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który zaprosił do współpracy media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, by efektem była nagroda od całego środowiska hip-hopowego.

Zwycięzcy wybierani są na dwa sposoby - w głosowaniach publiczności, a także w głoso-waniach dziennikarzy Popkillera, innych mediów, ekspertów reprezentujących różne pokolenia i różne spojrzenia na muzykę. W składzie jury znajdują się zarówno przedstawiciele prasy, radia i telewizji, jak reprezentanci internetowych portali, serwisów ogólnomuzycznych i lifestyle'owych, serwisów hip-hopowych, największych rapowych festiwali, a także muzyczni influencerzy, youtuberzy i komentatorzy.

Nagrodzeni raperzy otrzymali statuetki odwzorowujące osłonę na mikrofon, tzw. popkiller.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u