Otwarcie gminnego żłobka w Łęgu Tarnowskim w gminie Żabno

Autor: Małopolski UW 2022-04-28 08:45:42

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta - mówił święty Jan Paweł II. Dziś nadzieja zawitała do gminy Żabno. W Łęgu Tarnowskim odbyła się uroczystość otwarcia gminnego żłobka. W wydarzeniu wziął udział II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Żłobek powstał dzięki rządowemu dofinansowaniu w wysokości blisko 5 mln złotych. 3,7 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 1,2 mln zł z programu „Maluch+” pozwoliło na szybkie przygotowanie obiektu, gdzie zostało utworzonych 40 nowych miejsc dla maluchów.

- Pamiętam nasze spotkanie w tej sprawie niewiele ponad rok temu, kiedy to została podpisana umowa na realizację tej inwestycji w gminie Żabno. Dziś pokazujemy, że dotrzymaliśmy danego wtedy słowa. Dzięki rządowemu wsparciu, dzięki wsparciu Premiera Mateusza Morawieckiego, możemy się dziś spotkać w tym miejscu. Powstawanie tej placówki pozwoli rodzicom wrócić do aktywności zawodowej, godzić życie zawodowe z rodzinnym. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tej inwestycji, za ogromną sprawność działania. To jest właśnie zrównoważony rozwój – mówi Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u