W Dniu Strażaka 4 maja 2022 r. oddano hołd wszystkim strażakom

Autor: MSWiA 2022-05-05 08:39:44

W Warszawie, Dzień Strażaka 4 maja 2022 r. strażacy na czele z komendantem głównym PSP nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem rozpoczęli modlitwą w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, podczas uroczystej mszy świętej o godz. 8:00 w Kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej oraz o godz. 10.30 w Prawosławnej Katedrze Wojskowej.

W mszy świętej wspólnie ze strażakami uczestniczyli kominiarze, którym także patronuje Święty Florian i dziś również obchodzą swoje święto.

Dzień Strażaka to czas, kiedy pamiętamy również o zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej, których nie ma już wśród nas. Przez szacunek i pamięć dla Nich i Ich zasług, zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. dr inż. Adam Konieczny oraz nadbryg. Krzysztof Hejduk udali się dziś na Cmentarz Powązkowski w Warszawie, gdzie oddali hołd zasłużonym pożarnikom, którzy odeszli na wieczną służbę. Znicz pamięci został również zapalony na grobie śp. Władysława Stasiaka, byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji – zwierzchnika polskich strażaków, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Poniżej zamieszczamy dla Państwa zapis wideo z transmisji mszy świętej.

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: mł. kpt. Grzegorz Trzeciak, bryg. Karol Kierzkowski / Gabinet Komendanta Głównego PSP

© 2018 Super-Polska.pl stat4u