O srebrne muszkiety 2022

Autor: Łódzki UW 2022-05-05 08:59:16

Wykazali się niesamowitą precyzją i udowodnili, że posługiwanie się bronią nie jest im obce. Popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży była jednym z celów 61. Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich „O srebrne muszkiety 2022”. Patronem konkursu był wojewoda łódzkiego Tobiasza Bocheński.

Strzelectwo znalazło się w programie Igrzysk Olimpijskich już podczas pierwszych igrzysk w Atenach 1896. Wyróżnia się 3 podstawowe rodzaje strzelań – z karabinów (w postawie leżącej, stojącej i klęczącej), z pistoletów (w postawie stojącej) oraz ze strzelb śrutowych do rzut. Dobry strzelec musi charakteryzować się nie tylko celnością, ale też opanowaniem, precyzją i powtarzalnością. 

W ceremonii podsumowującej rywalizację wziął udział wicewojewoda łódzki Piotr Cieplucha, który pogratulował uczestnikom zaciętej, stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji. 

Zawody były doskonałą okazją do podniesienia wiedzy młodzieży na temat współczesnych sił zbrojnych oraz zapoznania jej z zagadnieniami związanymi z obronnością kraju. Najlepsze drużyny uzyskały przywilej reprezentowania województwa łódzkiego w Finale Centralnych Zawodów „O Srebrne Muszkiety 2022”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u