Nowy wóz i świetlica dla strażaków w Gniewkowie

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2022-05-06 08:23:31

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył dzisiaj w uroczystości poświęcenia i przekazania wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie oraz otwarciu nowej świetlicy przy remizie. Obie inwestycje dofinansowane były ze środków rządowych.

Strażacy z OSP Gniewkowo otrzymali dzisiaj nowy samochód gaśniczy wraz z wyposażeniem, z autopompą na 7000 litrów wody i 700 litrów piany. Całkowity koszt nowego wozu to niecałe 1,2 mln zł, z czego prawie połowa została pokryta z rządowego dofinansowania.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że członkowie remizy przy ul. Piasta 7 tworzą jedną z najaktywniejszych jednostek w województwie, przeprowadzającą najwięcej wyjazdów i interwencji wypadkowych oraz działań w lasach. 

Tak aktywna jednostka musi być zawsze dobrze przygotowana i dysponować najlepszym sprzętem, nie tylko po to aby szybko i skutecznie nieść pomoc innym, ale także dla bezpieczeństwa ratowników. Jednym z polskich fenomenów są Ochotnicze Straże Pożarne, które gromadzą dziesiątki tysięcy druhów ratujących i chroniących zdrowie i życie mieszkańców naszego kraju. Taką służbę pełnią też ochotnicy z Gniewkowa, którzy są wzorem nie tylko dla powiatu inowrocławskiego, ale także dla całego województwa. Cieszę się, że dzisiaj ten piękny samochód, warty przeszło milion złotych 

– dofinansowany w połowie z budżetu państwa, trafia do remizy w Gniewkowie – powiedział.

Przy remizie OSP Gniewko odbyło się także poświęcenie i otwarcie nowej sali z częścią socjalną oraz zapleczem magazynowo-technicznym. Budowa została dofinansowana z rządowych środków kwotą 624 tys. zł. Mikołaj Bogdanowicz zaznaczył, że jest to obiekt, którego od wielu lat bardzo brakowało w Gniewkowie.

Bardzo cieszy mnie powiększenie remizy o świetlicę. W ramach inwestycji rządowych, przy współpracy z panem burmistrzem, ze środków, które były przeznaczone też na walkę z Covid-19, udało się ten obiekt zbudować. Będzie on służył nie tylko strażakom, ale też mieszkańcom i samorządowcom w Gniewkowie. Chciałbym również bardzo podziękować wszystkim strażakom ochotnikom z OSP Gniewkowo za ostatnie 2 lata – za ofiarną pomoc w walce z pandemią koronawirusa 

– podkreślił wojewoda.

Reprezentant rządu w terenie zaznaczył, że od 24 lutego może niezawodnie liczyć na wsparcie druhen i druhów także w wielu sytuacjach związanych z napływem uchodźców z Ukrainy do naszego regionu.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kaczmarek, Burmistrz Gniewkowa Adam Straszyński, oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u