Czy jutro Putin zaatakuje Ukrainę bronią jądrową?

Autor: redakcja 2022-05-08 10:36:54

9 Maja to najważniejsze i symboliczne święto Rosji czyli "Dzień Zwycięstwa"  W tym roku miał być uroczyście obchodzony w pokonanym przez rosyjskie wojska Kijowie.

Rzeczywistość okazała się jednak dla Putina bolesna. Zamiast szumnego i szybkiego zwycięstwa niewielkie sukcesy opłacone ogromnymi stratami i krwią rosyjskich żołdaków.

W tej sytuacji cały świat zastanawia się co jutro zrobi dyktator z Kremla.  Putin potrzebuje jakiegoś symbolicznego chociaż gestu świadczącego o jego geniuszu, sile i "gierojstwie"

Wrzodem na tyłku obecnej inwazji na Ukrainę jest niewątpliwie Mariupol. Miasto symbol. Ukraińskie Termopile. Niezdobyte do końca mimo totalnych ataków z ziemi morza i powietrza. Uwięzieni w podziemiach Azowstalu bohaterscy żołnierze i ludność cywilna doświadczyły niewyobrażalnych cierpirń. Rosjanie nie zgadzali się aż do 7 maja na wypuszczenie pozostałych przy życiu cywilów. I nagle udało się te bezbronne ukraińskie rocdziny , głównie kobiety dzieci i starców przetransportować w bezpieczne miejsce. 

 

W twierdzy Awzostalu zostali tylko nieliczni już obrońcy którzy będą walczyć do końca. I teraz nasuwa się pytanie. Czy właśnie w ten niezdobyty przez rosyjskie wojsko, broniące się jak niegdyś Polskie Westerplatte punkt oporu uderzy Putin i czy użyje jądrowej broni taktycznej? Na pewno takie zagrożenie jest realne. Świadczyć o tym może ostatnia wypowiedź szefa NATO Jensa Stoltenberga który ostrzega Putina przed tym krokiem mówiąc ,że "Po wojnie jądrowej są tylko przegrani". Ale czy Putin tego ostrzeżenia posłucha?

© 2018 Super-Polska.pl stat4u