NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ ODSZEDŁ NASZ KOLEGA – MŁ.ASP. ADAM REKOWSKI

Autor: MSWiA 2022-05-09 09:23:20

Dzisiaj pożegnaliśmy naszego kolegę śp. mł.asp. Adama Rekowskiego, który wyruszył w swoją ostatnią drogę. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej tragicznie zmarłego funkcjonariusza pożegnała rodzina, przyjaciele, a także policjanci. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego, której składamy najszczersze wyrazy współczucia. Adam Rekowski został pośmiertnie odznaczony „Złotą Odznaką Zasłużony Policjant” oraz awansowany do stopnia młodszego aspiranta Policji.

Dzisiaj odbyła się uroczystość pogrzebowa tragicznie zmarłego policjanta – mł.asp. Adama Rekowskiego, pełniącego do ostatnich swoich dni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Zginął w niedzielę 1 maja br. w wypadku drogowym kiedy jechał na wezwanie do innego wypadku, aby pomóc innym w potrzebie. Niestety jego życia nie udało się uratować. Był wzorowym funkcjonariuszem i bardzo dobrym kolegą.


Msza żałobna rozpoczęła się o godz. 12.00 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łęgu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem przy udziale kompanii honorowej składającej się z policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji. Ciało zmarłego policjanta spoczęło na Cmentarzu Parafialnym w Łęgu. Przy grobie została oddana salwa honorowa.


Podczas ceremonii pogrzebowej odczytana została decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pośmiertnym odznaczeniu funkcjonariusza „Złotą Odznaką Zasłużony Policjant". Odczytano także rozkaz Komendanta Głównego Policji o nadaniu zmarłemu Adamowi Rekowskiemu stopnia młodszego aspiranta Policji. Następnie nadinsp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz nadinsp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczyli wdowie po śp. mł.asp. Adamie Rekowskim odznaczenie i rozkaz personalny o awansie w stopniu.


„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” - słowa roty, które mł.asp. Adam Rekowski wypowiedział podczas ślubowania, wypełnił do końca. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, najbliższych oraz przyjaciół.


Cześć Jego pamięci!

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u