Otwarcie sali gimnastyczno-sportowej przy SP im. Marii Konopnickiej w Dominowie

Autor: Lubelski UW 2022-05-16 08:47:41

Na terenie gminy Mełgiew, przy dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sportowa Polska „Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2019”, powstał nowy obiekt sportowy. Sala gimnastyczno-sportowa przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dominowie jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności i na konieczność umożliwienia rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży z terenu całej gminy.
 

Z udziałem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Artura Sobonia i wojewody lubelskiego Lecha Sprawki odbyło się oficjalne otwarcie infrastruktury.
 
Wojewoda lubelski pogratulował nowej inwestycji całej społeczności szkolnej i życzył dalszego rozwoju Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej, jak i całej gminie Mełgiew. Podkreślił, że na jej terenie funkcjonuje pięć szkół podstawowych zaznaczając, że to wyzwanie dla lokalnego samorządu.
 
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. i obrzędem poświęcenia sali. Oficjalną część rozpoczęło przecięcie wstęgi. Następnie były okolicznościowe przemówienia i część artystyczna. Zwieńczeniem uroczystości były posadzenie dębu przed szkołą i wpisanie do księgi pamiątkowej.
 
Umowa z generalnym wykonawcą na budowę inwestycji podpisana została w styczniu 2021 r. Zakres obejmował budowę sali wraz z łącznikiem oraz wyposażenie jej w podstawowe urządzenia i infrastrukturę niezbędne do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w szkole, m.in.: ławki, drabinki gimnastyczne, drążki, materace, lina do wspinania, drabina sznurowa, równoważnia, kozioł, odskocznia, skrzynia, tablice do koszykówki z obręczą, bramki z siatką, słupki do siatkówki z siatką.
 
Przedsięwzięcie ma na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, która jednocześnie będzie służyć lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego. Powierzchnia użytkowa wybudowanego obiektu wynosi 417,99 m2.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u