Ultranowoczesne centrum służące rozwojowi farmacji

Autor: Zachodniopomorski UW 2022-05-21 09:45:10

W czwartek (19 maja) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przebywał z wizytą w Szczecinie. Wspólnie z wojewodą Zbigniewem Boguckim odwiedził Centrum Dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, inwestycję, która powstała z rządowym dofinansowaniem w wysokości 37 mln zł, pokrywającym 75% kosztów budowy i wyposażenia.

 Rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jest w interesie państwa polskiego i całego społeczeństwa polskiego. Rozwój kierunków medycznych w Polsce to priorytet, stąd uwzględnianie wniosków, które składają władze PUM – zaznaczył minister Przemysław Czarnek. - Wstępne wyniki ewaluacji pokazują, że choć nauki farmaceutyczne na tej uczelni są nowością, to już otrzymują wysokie wyniki, a pozostałe wydziały utrzymują bardzo wysoki poziom. To pokazuje sukces i ambicje uczelni – dodał minister Czarnek.

Centrum wyposażone jest w najnowocześniejszą aparaturę dydaktyczną, spełniającą najwyższe standardy badawcze. Znajdują się w nim przestronne sale ćwiczeń, nowoczesne laboratoria i multimedialna sala wykładowa.

- Nie ma medycyny bez farmacji, dlatego ta inwestycja jest tak ważna. Każda nauka jest dla kogoś i ma sens tylko wtedy, gdy służy mieszkańcom - powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - PUM jest naszą twierdzą bezpieczeństwa. Uczelnia w komfortowych warunkach kształci specjalistów, którzy będą tworzyli nowe leki i dzięki nim będziemy bezpieczniejsi. To centrum będzie służyło nam i następnym pokoleniom.

Na przestrzeni ostatnich lat Pomorski Uniwersytet Medyczny dokonał olbrzymiego skoku rozwojowego. Uczelnia jest najlepszą w regionie, z bardzo dobrymi wynikami w Polsce.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u