Święto najstarszej i największej uczelni zawodowej w Polsce

Autor: Małopolski UW 2022-05-21 09:55:44

7 dni wyjątkowych wydarzeń, a wśród nich: Tarnowskie Dni Elektryki, „Śniadanie z Baczyńskim”, Bieg Memoriałowy im. Rektora Stanisława Komornickiego czy Mistrzostwa w podciąganiu na drążku i pływaniu. Tak Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie obchodzi swoje święto. W uroczystym posiedzeniu Senatu uczestniczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

24 lata kształcenia na poziomie licencjackim i inżynierskim to znacząca grupa absolwentów i kadry profesorskiej, która w murach uczelni wspólnie wzrastała. Gratulując pięknie zorganizowanego święta uczelni, życzę, aby kolejne lata pomnażały dorobek naukowy i wychowawczy Akademii, a podejmowane nowe wyzwania dawały poczucie satysfakcji i inspirację do rozwoju – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Pierwszy w historii uczelni rok akademicki zainaugurowany został 15 października 1998 r. Studia rozpoczęło wówczas 380 studentów studiów dziennych i 131 wieczorowych. Dzisiaj uczelnia kształci na  21 kierunkach i 34 specjalnościach. Zajęcia realizowane są w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym.

www.anstar.edu.pl

© 2018 Super-Polska.pl stat4u