FINAŁ ZBIÓRKI RZECZY DLA DZIECI Z UKRAIŃSKIEGO DOMU DZIECKA

Autor: MSWiA 2022-05-27 09:29:50

Policjanci z całego Pomorza są solidarni z Ukrainą - pomagają, angażują się w zbiórki, akcje pomocowe i dbają o bezpieczeństwo. Także funkcjonariusze z kartuskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej ze Stężycy, Somonina i SP nr 1 w Kartuzach zorganizowali zbiórkę rzeczy, które w miniony poniedziałek przekazali dzieciom z ukraińskiego domu dziecka aktualnie przebywających w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie.

W obliczu wojny, która dotknęła naszych sąsiadów, nikt już nie jest obojętny. Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Stężycy, Somoninie i SP nr 1 w Kartuzach zorganizowali zbiórkę rzeczy dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka. Funkcjonariusze z kartuskiej komendy ustalili, że w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie przebywa 70 dzieci w wieku od 4 do 17 lat, które trafiły tam z ukraińskiego domu dziecka. Mundurowi wspólnie ze szkołami zebrali najpotrzebniejsze rzeczy tj. środki czystości, koce dziecięce, poduszki, a także materiały edukacyjne, gry planszowe i zabawki.

W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pojechali i przekazali zebrane rzeczy, dzieciom przebywającym w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Przyjazd mundurowych bardzo ucieszył dzieci, które ciepło przywitały funkcjonariuszy. Oprócz zebranych w czasie zbiórki rzeczy, policjanci rozdali dzieciom odblaski.

Jesteśmy, by pomagać, a policyjne motto „Pomagamy i chronimy” towarzyszy nam w naszej codziennej służbie.

(KWP w Gdańsku / kp)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u