77. urodziny Uniwersytetu Łódzkiego

Autor: Łódzki UW 2022-05-28 09:38:23

Równo 77 lat temu (24 maja 1945 roku) powstał Uniwersytet Łódzki. Z tej okazji na Wydziale Zarządzania przy ul. Matejki w Łodzi odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UŁ.

Obecny na wydarzeniu wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczył najbardziej zasłużonym absolwentom, naukowcom i innym pracownikom Uniwersytetu Łódzkiego odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Urodziny Uniwersytetu Łódzkiego to dla mnie uroczystość nie tylko ważna, ale i niezwykle emocjonalna, gdyż jestem absolwentem tej uczelni. Dzisiejsze odznaczenia są dowodem uznania i wdzięczności Państwa wysiłku i pracy – tak naukowej, jak i dydaktycznej. Jesteście Państwo żywym dziedzictwem Uniwersytetu i serdecznie Wam tego gratuluję 

– powiedział wojewoda łódzki.

Odznaczenia te są nadawane za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz dla obywateli, którzy wykonywali zadania, przekraczające zakres ich zwykłych czynności, a przy tym przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. 

Dodatkowo, wieloletni polscy i zagraniczni współpracownicy UŁ otrzymali od władz uczelni medale Amico i Merentibus. Całość wydarzenia urozmaicały występy chóru Uniwersytetu Łódzkiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u