Inwestycje w gminie Działoszyce

Autor: Świętokrzyski UW 2022-05-28 09:52:05

Najmłodsi mieszkańcy gminy Działoszyce mają nowy obiekt przedszkolno-żłobkowy. Placówkę odwiedził wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Obiekt przedszkolno- żłobkowy mieści się przy ulicy Krakowskiej w Działoszycach. Na tym terenie zlokalizowany był budynek, który nie nadawał się do użytku, został wyburzony i na jego miejscu powstała nowoczesna placówka edukacyjna.

Obecnie trwają procedury związane z odbiorem nowej siedziby dla najmłodszych mieszkańców gminy. Ponadto trwa meblowanie pomieszczeń i sprawdzanie zainstalowanych urządzeń.

W lipcu planowane jest uruchomienie żłobka. Z tej ofert skorzysta 24 dzieci w wieku do 3 lat. Przedszkole będzie funkcjonowało od września. Dla rodziców wybudowano parking z wieloma miejscami postojowymi.

Obiekt jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne. Posiada rekuperacje, oczyszczanie powietrza, mechaniczną wentylację, pompę ciepła oraz zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Koszt wybudowania obiektu wyniósł 3 mln zł. Z programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, gmina otrzymała dofinasowanie w wysokości 1 mln zł oraz ponad 700 tysięcy pochodziło z programu Maluch+.

Sześć kilometrów dróg lokalnych w gminie Działoszyce zostało zmodernizowanych. W otwarciu wziął udział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, burmistrz Działoszyc Stanisław Porada oraz mieszkańcy gminy.

Nowa nawierzchnia, poprawione pobocza wpłyną na bezpieczeństwo i komfort podróży. Zmodernizowano pięć odcinków dróg lokalnych, przebiegających przez wąwozy lessowe, łącznie blisko sześć kilometrów.

Drogi służą głownie mieszkańcom, jako dojazdy do pól i domów.

Inwestycja kosztowała blisko 5 mln zł, z czego blisko 3 mln pochodziło z budżetu państwa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u