USŁYSZAŁ WOŁANIE O POMOC I SZYBKO RUSZYŁ NA RATUNEK

Autor: MSWiA 2022-06-03 08:59:34

Mimo niezwykle groźnej sytuacji o dużym szczęściu może mówić 4-latka i jej rodzice. Dziewczynka w pewnym momencie zasłabła i zaczęła się dusić, w obecności swojego ojca. Mężczyzna głośno zaczął wołać o pomoc dla dziecka. Na ich szczęście z ratunkiem przyszedł policjant z wydziału ruchu drogowego kieleckiej komendy, który w czasie wolnym spacerował nieopodal.

Policjantem jest się zawsze. Nie tylko w czasie służby, nie tylko w drodze do pracy, ale nawet gdy mając wolne jesteśmy na rodzinnym spacerze. Taka sytuacja spotkała wczoraj, 01.06.2022 r., po godzinie 18.00 sierż. szt. Łukasza Piotrowskiego z kieleckiej drogówki. Funkcjonariusz wraz z rodziną szedł nieopodal jednego z bloków przy ul. Marszałkowskiej. W pewnym momencie usłyszał głośny krzyk z wołaniem o pomoc. W jednym z okien mundurowy zauważył mężczyznę, który wzywał pomocy. Funkcjonariusz szybko pobiegł do mieszkania, gdzie jak się okazało, 4-latka zaczęła się dławić i tracić przytomność. Ojciec dziecka wołał swoją żonę, która wyszła z mieszkania. Policjant szybko polecił mężczyźnie wezwanie zespołu pogotowia, a sam przystąpił do udzielania pierwszej pomocy udrażniając jej drogi oddechowe. Po chwili 4-latka zaczęła odzyskiwać świadomość i normalny oddech.

Dziewczynka została przekazana medykom, którzy zabrali ją do szpitala. Jest już pod ich opieką, głównie dzięki błyskawicznej reakcji sierżanta Łukasza Piotrowskiego.

(KWP w Kielcach / mw)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u