Premier wziął udział w pielgrzymce mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej

Autor: Śląski UW 2022-06-03 09:15:31

„Posłani w pokoju Chrystusa” – pod tym hasłem odbyła się tegoroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich

W wydarzeniu uczestniczyły tłumy wiernych, w tym przedstawiciele rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, parlamentarzyści oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Uczestnicy modlili się o pokój, a także za górników, którzy zginęli w ubiegłym miesiącu w kopalniach KWK „Pniówek” i KWK „Borynia–Zofiówka” oraz ich rodziny.

Na Kalwarii pielgrzymów powitał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, a mszy świętej przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu. – Wspomagajcie się wzajemnie, szanujcie, wybaczajcie, jak coś nie wyjdzie. Bo miłość rodzinna potrafi czynić cuda. (...) Nie wstydź się nigdy swojej rodziny, choćby nie była idealna. Ty bądź dumny, że ją masz, że w niej jesteś kochany i uczysz się kochać. Nie wstydź się nigdy swego ojca i matki, choćby byli słabi, niezaradni, biedni, prości. Nie wstydź się nigdy swoich korzeni, bo bez nich ty nie masz sensu, bo nie byłoby ciebie. Nie wstydź się tej ziemi, tego narodu, tego języka, tej naszej biało-czerwonej, nie wstydź się, że jesteś Polakiem, że tu masz swoje korzenie i sens życia. Bądź dumnym patriotą, czyli człowiekiem, który miłuje ten kraj i tych ludzi – wzywał w homilii abp Pawłowski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u