Uroczystość pogrzebowa kpt. Michała Babiucha

Autor: Mazowiecki UW 2022-06-10 09:18:04

9 czerwca 2022 r. w Markach miał miejsce pogrzeb kapitana Wojska Polskiego Michała Babiucha. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył pośmiertnie Michała Babiucha Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Order rodzinie zmarłego wręczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Uroczystość pogrzebową poprzedziło wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski (odznaczenie odebrał wnuk Michała Babiucha – Jan Babiuch-Hall) oraz msza święta w kościele pw. św. Izydora w Markach. Następnie, po mszy, przy asyście wojska na cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb kapitana – żołnierza Armii Krajowej, honorowego obywatela Miasta Marki.

Order Odrodzenia Polski ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u