MOC ODKRYWCÓW – RZESZOWSKI PIKNIK NAUKI I TECHNIKI

Autor: Podkarpacki UW 2022-06-13 08:57:17

Już po raz 12. w Rzeszowie odbył się Piknik Nauki i Techniki MOC Odkrywców. Atrakcjami wydarzenia były m. in. interaktywne eksperymenty, prezentacje, wystawy tematyczne i wykłady. 

Miasteczko Piknikowe zostało zlokalizowane wokół głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, a wykłady i niektóre pokazy prezentowane będą w aulach i salach wykładowych. Zainteresowani mogli skorzystać z kilku stref tematycznych, obejrzeć interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabrakło też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu.

W pikniku wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która objęła imprezę patronatem honorowym.

– Spotykając wybitnych naukowców i fachowców w różnych dziedzinach, odkryjecie tu ścieżkę nauki, którą będziecie podążać – mówiła wojewoda.– powiedziała wojewoda, zwracając się do najmłodszych uczestników wydarzenia. 

Podczas Pikniku swój dorobek naukowy i popularnonaukowy zaprezentowały m. in. koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych, liceów i techników zademonstrowali natomiast eksperymenty z chemii i fizyki, a także projekty edukacyjne z robotyki.

***

Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy to pierwsza w Rzeszowie i organizowana przez dekadę, niezwykle edukacyjna przygoda popularyzująca naukę i technikę w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych odkrywców. Niezmiennie od lat impreza skupia uczestników wokół na 4 stref tematycznych: Pasaż Nauki, Pasaż techniki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii.

Moc Odkrywców – Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki

© 2018 Super-Polska.pl stat4u